E FUNDIT/ PD propozon zyrtarisht Leka Zogun për President, por ka një problem. PS njofton…

Në mbledhjen e grupit parlamentar, Partia Demokratke ka propozuar emrin “favorit” për presidentin e ri të vendit. PD-ja zyrtarisht ka propozuar si emër për kreun e ri të shtetit, Princin Leka Zogu. Kjo kandidaturë “Princ Leka Zogu” duhet të marrë të paktën 20 firma deputetësh që fillimisht të aprovohet nga mazhoranca dhe pastaj të votohet […]

Continue Reading

Batυat e tíj í përdorím edhe sot, aktorí shqíptar feston 73-vjetorín e líndjes, e gjetët për kë bëhet fjalë

Aktorí Ílír Bezhanít, í njohυr sí Sandrí te “Pallatí 176” feston 73-vjetorín e líndjes. Dramatυrg, aktor, regjísor. Líndí ne Tírane, me 10 maj . Pasí mbaroj Tekníkυmín e Ndertímít, kreυ sherbímín υshtarak, dhe me pas shkollen e mesme ne vítín 1969. Qysh υshtar fílloí te shkrυaj pjese skeníke. Ne vítín 1975, mbaroí Ínstítυtín e Larte […]

Continue Reading

Shiti çdo gjë në Holandë për Shqipërinë, e reja: Nuk kam dëgjuar histori aq të mira për djemtë shqiptarë

E ndërsa rinia shqiptare “fluturon” drejt Europës, të kundërtën ka vendosur të bëjë holandezja, Janneke van der Linden, e cila ka treguar se pas disa vizitave në Shqipëri, ka vendosur që të shpërngulet përfundimisht. Në postimin e saj në rrjetet sociale, ajo thotë se ka shitur gjithçka që kishte, nga mobiliet, te rrobat dhe librat […]

Continue Reading

FOTOT: Elvana Gjata рërfundon me këmbët përрjetë

Këngëtarja Elvana Gjata dukej mahnitëse në sfilatën që organizoi stilisti Valdrin Sahiti. Këngëtarja ka ndarë në rrjetet sociale disa foto të reja të realizuara nga eventi, ku tërhoqi vëmendjen në një prej tyre. Elvana shihet teksa është rrëzuar kur po dilte nga makina për të shkuar në sfilatë dhe ka mbetur me këmbët përpjetë.

Continue Reading