“Puna është nder”, kamarierët e Shkodrës mbledhin 2.5 milionë lekë ndihmë për familjen e 20-vjeçarit të ndjerë/ Dhanë bakshishet që fituan me djersë

Rehyl Toska, një nga kamarierët më të vjetër të Shkodrës, i cili ka marrë një nismë sa të veçantë aq edhe sensibilizuese. Ai ka vendosur me të gjithë bakshishet që ka mbledhur bashkë me kolegë të tjerë t’ia dhurojnë nënës së Musaen Zenelit, që humbi jetën në ditën e parë të punës në masakrën e […]

Continue Reading

“Dashuria e vërtetë nuk mbaron kurrë”, Adelina Ismaili dhe bashkëshorti festojnë përvjetorin e dashurisë

Adelina Ismaili dhe bashkëshorti i saj, Val Krasniqi festojnë 13 vjetorin e dashurisë dhe si gjithmonë ai është kujdesur ta bëjë këtë ditë speciale edhe publikisht. Bashkëshorti i këngëtarës ka ndarë në Instagram një foto me Adelinën, por përshkrimi dhe dedikimi i dashurisë ka marrë vëmendjen më të madhe. “Dashuria e vërtetë nuk mbaron kurrë. […]

Continue Reading

Ndodh mrekullia: Раѕ 40 ditëѕh në teraрi intenѕive, trinjakët fitojnë betejën për jetën

Pas 40 ditësh në terapi intensive trinjakë në maternitetin “Koço Gliozheni”, kanë arritur të fitojnë betejën për jetën. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka ndarë foton e tyre, duke shprehur mirënjohje për dr.Alma Hysa për përkushtimin ndaj trinjakëve. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka ndarë foton e tyre, duke shprehur mirënjohje për dr.Alma Hysa për […]

Continue Reading

“Sot dita e fundit e të nxehtit afrikan”/ Sinoptikanët parashikojnë ulje të temperaturave: Si do të jetë moti në muajin korrik

Temperaturat e larta ekstreme duket se do të marrin fund ditën e nesërme. Sinoptikanët parashikojnë se në fillim të korrikut pritet që i nxehti të tërhiqet, për ti lënë vendin një moti normal për muajin korrik. Lajda Porja u shpreh se rënia e temperaturave do të jetë me dy deri në 3 gradë, ndërsa parashikon […]

Continue Reading